Palivový kohout

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

Palivový kohout

Příspěvekod Misak83 » čtvrtek 09 červen 2011, 20:02

dá se opravit palivový kohout :?: i při poloze zavřeno mi dost kape, ventil v karburátoru mi sice těsní, ale kdyby ne tak mi vykape benzin z nádrže. Nevím jestli když bych vytahl tu pojistku a sundal tu otočnou část, jestli je tam nějaký těsnění co se dá vyměnit a kde ho případně sehnat. dík za rady
Uživatelský avatar
Misak83
 
Příspěvky: 30
Obrázky: 11
Registrován: sobota 23 duben 2011, 10:42
Bydliště: Mořkov

Re: KOHOUT

Příspěvekod Alfik » čtvrtek 09 červen 2011, 20:19

Jako strojař bych řekl že to bude takzvaně kov na kov a žádné těsnění tam nebude.Může tam být vydřená nějaká drážka a tou to kape.Neměl jsem ho vyndaný,ale není to zas taková těžká záležitost,tak to zkus vyndat,podívat se na to a pak dej vědět co a jak.Ale ne za prachy jako někdo :?
Uživatelský avatar
Alfik
Moderátor
 
Příspěvky: 857
Obrázky: 1
Registrován: úterý 16 září 2008, 13:10
Bydliště: okolí Knína

Re: KOHOUT

Příspěvekod Miras » čtvrtek 09 červen 2011, 23:11

Alfik píše:Jako strojař bych řekl že to bude takzvaně kov na kov a žádné těsnění tam nebude.Může tam být vydřená nějaká drážka a tou to kape.Neměl jsem ho vyndaný,ale není to zas taková těžká záležitost,tak to zkus vyndat,podívat se na to a pak dej vědět co a jak.Ale ne za prachy jako někdo :?


Ahoj všem
Otázku Misaka83 chápu,odpověď(radu)Alfíka taky,ale pouze před tu poslední větu.Co to má být??? :?:
Uživatelský avatar
Miras
 
Příspěvky: 54
Obrázky: 0
Registrován: úterý 07 červenec 2009, 13:58
Bydliště: Praha

Re: KOHOUT

Příspěvekod Wáca » pátek 10 červen 2011, 08:49

Miras píše:
Alfik píše:Jako strojař bych řekl že to bude takzvaně kov na kov a žádné těsnění tam nebude.Může tam být vydřená nějaká drážka a tou to kape.Neměl jsem ho vyndaný,ale není to zas taková těžká záležitost,tak to zkus vyndat,podívat se na to a pak dej vědět co a jak.Ale ne za prachy jako někdo :?


Ahoj všem
Otázku Misaka83 chápu,odpověď(radu)Alfíka taky,ale pouze před tu poslední větu.Co to má být??? :?:


opraveno,....umím spravit cvakání dekompresoru:-) stačí zajet do jižních čech,..opravu samozřejmě neřeknu,..know how ,....ale opravuju to za 300 kč, protože dá zabrat tři hodiny,...mám živnost,.takže faktury záruku dostanete :-)
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: KOHOUT

Příspěvekod Miras » pátek 10 červen 2011, 09:10

Aha,přiznám se,že jsem tento příspěvek nečetl.
Uživatelský avatar
Miras
 
Příspěvky: 54
Obrázky: 0
Registrován: úterý 07 červenec 2009, 13:58
Bydliště: Praha

Re: KOHOUT

Příspěvekod Wáca » pátek 10 červen 2011, 10:26

nevim jak u dominátora, ale třeba když jsem nedávno rozdělával kohout u simsona tak ten tam má gumové těsnění jako za tou páčkou kterou se otevírá benzín
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Re: KOHOUT

Příspěvekod Misak83 » pátek 10 červen 2011, 17:44

taky bych řekl že tam asi nějaký těsnění bude, jde s ním točít trošku ztuha, ale když jsem se na měj chtěl dnes podívat, tak jsem ztroskotal na snaze sejmout tu segrovku co tam je, ohl jsem ty packy, tak jediný co mě napadá je asi odvrtat ty dva nýty a pak tam vyvrtat díry a znovu to snýtovat, ale pokud to tak je, tak pochybuju že jestli tam bude nějaký to těsnění tak že půjde sehnat. Vidím to na jinej kohout a nebo tam narvu elektromagnetickej a bude to úplně bez starostí na jawe 350 ho mám a je to dobrá věc, ale to se ještě uvidí, až mu kouknu na střívka :)
Uživatelský avatar
Misak83
 
Příspěvky: 30
Obrázky: 11
Registrován: sobota 23 duben 2011, 10:42
Bydliště: Mořkov

Re: Palivový kohout

Příspěvekod kudat » neděle 09 duben 2023, 14:31

Ahoj, palivový ventil opravit jde, ale v obývalu na koleni to neuděláš... Z Výroby (mám rok 89) je nerozebiratelný - snýtováný. Ale Když to na nýtech odvrtáš, dostaneš se dovnitř, potom si vyřízneš závit a místo nýtů dáš šrouby ( myslím M4). Problém jsou těsnění - pokud to teče ven (mokrá ruka jak na něj sáhneš :-)) je to v pohodě - o-kroužek za kačku. Pokud kohout nejde zavřít, musíš vyměnit díl č. 16955-HA2-055 v katalogu Dominatora ho nenajděš, ale u motorek kde se tolik nešetřilo a kohout šel normálně rozebrat se s tím počítá, v partsde.. stoji asi dvě stovky. Funguje to. Existuje na to i opravná sada (vrták, závitník, všechna těsnění), ale za nehorázné peníze a já ji ještě našel jenom v anglii. Další možnost je nový kohout, za pár korun z Číny, ale origoš je origoš :-)
To se mi to kecá, když mám k dispozici zámečnickou dílnu... :-)
kudat
 
Příspěvky: 4
Registrován: středa 26 červen 2019, 12:30


Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron