Výměna oleje a filtru

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

Příspěvekod radajs » pátek 04 duben 2008, 20:47

Taky sem měnil podle návodu a paráda,jenom do protočení toho motoru bez oleje se mi moc nechtělo,ale nakonec sen zmačk ten chcípák vedle plynu,aby mi to nechytlo a otočil s tim,vycáklo jenom pár kapek oleje,ale co můžu doporučit,zkusit dolejvací zátku otevřít jako poslední,protože to asi z výpušťáku v rámu mín vyletí a když olej přestane vytejkat (výpušťák u řadičky),tak motorku na chvíli narovnat a znova dát na stojánek.Ještě toho nějaká decka vyteče.No a potom sem to dal dohromady a dolil přesně 2 litry oilu,a mam to na horní rysku.
Uživatelský avatar
radajs
 
Příspěvky: 47
Registrován: pondělí 01 říjen 2007, 13:58
Bydliště: Nýřany

Re: Výměna oleje a filtru

Příspěvekod pepiv » neděle 18 duben 2010, 15:34

Zdar, chci se zeptat ohledně toho protáčení motoru starterem pří výměně oilu: kurňa, myslíte, že je to dobrej nápad? Nemůže se to čerpadlo oleje třeba zavzdušnit?
Asi tento krok přezevše raději vynechám... :roll:
pepiv
 

Re: Výměna oleje a filtru

Příspěvekod radajs » neděle 18 duben 2010, 15:45

Co se mě týká,jednou jsem to udělal a víckrát ne.Tolik toho navíc nevyteklo,abych to dachmal bez oleje.A jestli tam zůstane starýho oleje štamprle nebo dvě (obrazně řečeno),myslim nic neřeší.To by spíš bylo lepší motor propláchnout.
Uživatelský avatar
radajs
 
Příspěvky: 47
Registrován: pondělí 01 říjen 2007, 13:58
Bydliště: Nýřany

Re: Výměna oleje a filtru

Příspěvekod kozzy » neděle 18 duben 2010, 16:04

Já osobně olej mění tím způsobem, že motor ani neohřívám, a nechám olej vytékat přez noc(samozřejmě tento postup nejde aplikovat v zimě v promrzlé kůlně). Jinak si myslím, že "ždímání" motoru při výměně oleje do "sucha" je zbytečné. Pokud měníte olej pravidelně každé 3000km, tak "starý" olej není v tak hrozném stavu, aby decka starého ve dvou litrech nového oleje mohla napáchat jakoukoliv neplechu.
2 pepiv: Zavzdušnění čerpadla bych se neobával. Řekl bych, že je navrženo tak aby mu nic takového nevadilo.
Uživatelský avatar
kozzy
 
Příspěvky: 229
Obrázky: 18
Registrován: pondělí 30 červen 2008, 12:46
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Výměna oleje a filtru

Příspěvekod poldik » středa 27 duben 2011, 14:23

Jarda315
Super navod,dik moc...
Jo a ja mam rok vyroby 92 a vlezlo se mne tam presne 2litry...
Uživatelský avatar
poldik
 
Příspěvky: 46
Registrován: středa 31 říjen 2007, 20:14
Bydliště: Ivancice

Re: Výměna oleje a filtru

Příspěvekod andrew.rk » sobota 22 říjen 2011, 20:54

chcem sa opýtať je pred zimou a ja chcem v tejto chvíli vymeniť olej čo na to poviete ? .. budem sa voziť kím nenapadne sneh ale či to nebude cez zimu startnúť a nestratí tú kvalitu ked bude moto stáť .. čo vy nato ? a pri výmene oleja v máji som zabudol sitko vyčistiť a pri vylievaní z motora som zohrial motor ale ked sa mi lial som nepretočil štartérom asi som dve chyby riadne spravil či ? .. dakujem za info !! :wink:
andrew.rk
 
Příspěvky: 66
Registrován: úterý 07 červen 2011, 21:22
Bydliště: Ružomberok, Slovensko

Re: Výměna oleje a filtru

Příspěvekod galgs » sobota 22 říjen 2011, 21:07

...ani nie, horšie by bolo dať tam zlý olej, napr. pre 2T a pod....čo sa týka výmeny oleja, treba dodržiavať interval 3000 km (na filter 6000 km), ale tak ja to mením aj aj... :_OK:
Uživatelský avatar
galgs
 
Příspěvky: 104
Obrázky: 0
Registrován: čtvrtek 26 únor 2009, 21:12
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Výměna oleje a filtru

Příspěvekod andrew.rk » sobota 22 říjen 2011, 21:14

mne vraveli že starne ten olej že nemá už takú kvalitu tak chcem vedieť presne, najlepšie technik skúsený :o
andrew.rk
 
Příspěvky: 66
Registrován: úterý 07 červen 2011, 21:22
Bydliště: Ružomberok, Slovensko

Re: Výměna oleje a filtru

Příspěvekod andrew.rk » neděle 23 říjen 2011, 14:03

poradí mi niekto ? prosím !!! ? lebo chcem objednať a ak mi to má stáť na polici tak radšej si užitočnejšiu vec kúpim ... tak oplatí sa mi to meniť olej pred zimou ? nebude ten olej startnúť a nestratí kvalitu ? :o :o :o
andrew.rk
 
Příspěvky: 66
Registrován: úterý 07 červen 2011, 21:22
Bydliště: Ružomberok, Slovensko

Re: Výměna oleje a filtru

Příspěvekod Bago » neděle 23 říjen 2011, 15:37

Klidně si ho objednej, ale neměň.Olej v motorce je ve styku se vzduchem a vodou, čímž částečně oxiduje a mění své mazací schopnosti (k horšímu, samozřejmě).Vyměň ho po první vyjížďce, vždyť je to práce na 20 min... :)
Uživatelský avatar
Bago
 
Příspěvky: 83
Registrován: čtvrtek 25 červen 2009, 18:21
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Výměna oleje a filtru

Příspěvekod peca » neděle 23 říjen 2011, 15:54

Já myslím že pokud máš kilometry tak ho možeš klidně vyměňit. Záleží na tem kolik teho chceš do zimy nalítat. Olej se má měnit po 3000 km, nebo se kdysi říkalo po roku (mě např. v autě vychází km na 1,5 roku). A za rok tych 3000km najedeš. A esi je olej o neco starší tak to až tak moc neva (nesmí to byt extrém, třeba max. 2 roky pro klid duše). Ono podléhá zkáze všecko že, ale hlavně bych dodržoval kilometry. Jezdit v zimě studený motor s přesraným olejem asi néni to pravý ořechový.
peca
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 102
Registrován: sobota 04 červen 2011, 22:43
Bydliště: kyjovsko

Re: Výměna oleje a filtru

Příspěvekod kozzy » pondělí 24 říjen 2011, 09:40

Jesdtli hodláš ještě něco najezdit, než napadnou bílí //cenzurováno//, a olej už má čas, tak ho klidně vyměň. Pokud jezdíš hodně, tak budeš muset nejpozdějc v půlce příští sezóny měnit olej znova, a za tu dobu ti zas tak nezestárne. Pokud hodláš motorku zazimovat a vytáhneš jí až v květnu, tak nech výměnu klidně na duben :-)
Uživatelský avatar
kozzy
 
Příspěvky: 229
Obrázky: 18
Registrován: pondělí 30 červen 2008, 12:46
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Výměna oleje a filtru

Příspěvekod Alfik » pondělí 24 říjen 2011, 18:53

Ještě že měním olej každé dva měsíce,alespoň nemám takovéhle starosti. :D
Uživatelský avatar
Alfik
Moderátor
 
Příspěvky: 857
Obrázky: 1
Registrován: úterý 16 září 2008, 13:10
Bydliště: okolí Knína

Re: Výměna oleje a filtru

Příspěvekod peca » neděle 30 říjen 2011, 18:22

UFFF :w1/: :D
peca
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 360
Obrázky: 102
Registrován: sobota 04 červen 2011, 22:43
Bydliště: kyjovsko

Re: Výměna oleje a filtru

Příspěvekod m.bonbon » čtvrtek 02 únor 2012, 20:39

Uživatelský avatar
m.bonbon
 
Příspěvky: 65
Obrázky: 0
Registrován: středa 31 srpen 2011, 14:28
Bydliště: jižní čechy

PředchozíDalší

Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron