NX 650 - držák na krku řízení

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

NX 650 - držák na krku řízení

Příspěvekod libor » sobota 23 červenec 2016, 10:41

Zdravím všechny v horkém létě! Kamarádi/tky, potřeboval bych se poradit. Blíží se termín STK a čím dál víc jsem přesvědčen, že bez kapotáže na Dominátorovi to nepůjde. Koupil jsem jej již bez ní, takže než začnu schánět potřebné díly, začal jsem zjiš'tovat, "jak to tam všechno vlastně drží". Zjistil jsem, že na rámu jsou takové úchyty, které drží "lešení" se světlem a přístrojovou deskou. Přikládám foto rámu (tuto fotku jsem si vypůjčil z internetu, nejsem jejím autorem, to uvádím k vůli autorským právům...)pro názornost.
1132
Následuje obrázek mého krku řízení - já tam ten držák vůbec nemám....!?
1133
A teď dotaz - bude originál světlo s panelem přístrojů + boční plasty držet na Dominátorovi bez oněch úchytů? Četl jsem tu mnohokrát diskuze a tudíž vím, že jsou tu lidé velmi šikovní a zruční - může někdo poradit, jak ony držáky na krk řízení přidělat? Svařování nepřichází v úvahu - jednak je blízko číslo rámu, jednak nemám ani trochu té barvy. Neexistuje nějaké lepidlo na kov - které by nahradilo svařování a bylo dostatečně pevné? Nebo napadá někoho nějaká jiná možnost? Napadlo mne, držáky tam našroubovat (udělat závit do krku řízení) - zase je to ale nádrž na olej....Bylo by možné ony úchyty alespoň přeměřit - rozteč a polohu?
Děkuji za případnou ochotu pomoci a to i dobrou radou! Vypadá to, že jsem asi dojezdil..... :roll:
libor
 
Příspěvky: 17
Obrázky: 3
Registrován: pátek 26 prosinec 2014, 14:37

Re: NX 650 - držák na krku řízení

Příspěvekod kozzy » pondělí 25 červenec 2016, 08:58

Proč myslíš, že ti motorka bez origo kapotáže neprojde STK??? Možná bych to nejdřív zkusil, než zbytečně shánět díly na přestavbu zpět do origo stavu. Já teda nevím jak vypadá tvoje motorka, ale pokud tam máš homologovaný světlo, blinkry atd... Na STK prd vědí, jak má Dominátor správně vypadat, a navíc jim je po tom ho.no, podle mě. V nejhorším případě, bych přetavbu zkusil legalizovat. Nechat jí zapsat do velkýho techničáku. Ale popravdě netuším jak to aktuálně funguje. Nicméně na STK by to měli vědět, takže odtamtud neodjížděj, dokovaď ti nedaj technickou, nebo ti neřeknou, jak jí máš získat :lol:
Ale zpět k tvému dotazu. Lepidlo podle mě nemá šanci to nějak dlouhodobě udržet, při těch teplotách, vybracích a uvažovaném zatížení. Vrtnout závit do krku by neměl být problém, olej je ve spodní rámové trubce, ale nevím jak silnostěnná je ta hlavová trubka. Podle mě tam půjde vrtnout tak M3 možná M4. To mě příjde na držák světla, budíků atd. taky málo! Možná v kombinaci šroubky + lepidlo...??? Ale raději bych se tomuhle řešení obloukem vyhnul.
Uživatelský avatar
kozzy
 
Příspěvky: 229
Obrázky: 18
Registrován: pondělí 30 červen 2008, 12:46
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: NX 650 - držák na krku řízení

Příspěvekod Alfik » pondělí 25 červenec 2016, 18:40

A já bych se nebál ani toho vaření.Kdo umí s TIGem nebo COčkem,neměl by mít problém.A s barvou taky snad problém není.Koukal jsem na rám Rastovo dědka,ten tam ten držák má,samo.A jak říká Kozzy,proč to nezkusit tak jak to máš.O vlákno níž je vidět,že i s přestavbou lze projít.
Uživatelský avatar
Alfik
Moderátor
 
Příspěvky: 857
Obrázky: 1
Registrován: úterý 16 září 2008, 13:10
Bydliště: okolí Knína

Re: NX 650 - držák na krku řízení

Příspěvekod libor » pátek 29 červenec 2016, 17:04

Něco na tom bude - prubnout to tak jak to je a uvidím. K obavám mne přimělo projití několika příspěvků do fóra na Motorkari.cz - tam se oběvují příběhy co se nyní děje na STK s motocykly, které jsou úplně neuvěřitelné. Dokonce prý nyní vadí namontovaný plexištít, brašnička na nosiči,....Nevím, kam jsme se to tedy dostali. Samozřejmě pokud někdo přijede na STK na "holých" pneumatikách, tam bych problémům rozuměl. Chtěl jsem postupně sehnat kapotáž, zjistil jsem ale, že ji není kam namontovat - někdo byl s přestavbou důsledný. Sháněl jsem také informace ohledně lepení kovů - velmi dobře prý funguje (samozřejmě asi ne v tomto případě) lepidlo firmy Ceys - syntetický kov 48505010. Tak informaci uvádím, pokud by to mohlo někomu pomoci při nějakých potížích. Všem přeji pěkný průběh léta!
libor
 
Příspěvky: 17
Obrázky: 3
Registrován: pátek 26 prosinec 2014, 14:37


Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 2 návštevníků

cron