dekompresor

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

Re: dekompresor

Příspěvekod miso325 » pondělí 14 prosinec 2009, 11:44

aj podla mna by to nemalo mat volu toci sa to spolu s vackou

neviete niekto ako dam dekompresor dole
miso325
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtvrtek 17 září 2009, 12:12

Re: dekompresor

Příspěvekod miso325 » pondělí 14 prosinec 2009, 14:47

dal som dole dekompresor a zistil som ze to ma mat taku volu len nevim ci je ten dekompresor dobry ako zistim ci je dobry
miso325
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtvrtek 17 září 2009, 12:12

Re: dekompresor

Příspěvekod kozzy » středa 16 prosinec 2009, 01:30

Dekompresor je automatický. Při malých otáčkách, menších než volnoběžných (to znamená jen při startu), je vysunutý a přizvedává přes nejkrajnější (rozšířené) zdvihátko pravý výfukoví ventil .Snižuje kompresi(proto je to dekompresor:), tudíž pomáhá startéru přehoupnout motor přes horní úvrať. Po nastartování motoru (nárůstu otáček) by se měl vlivem odstředivé síly zamáčknout, a dále se otevírání ventilu nezúčastňovat. Aby mohl zaskočit, je nutné aby měl vůli :_OK: Ve skutečnosti má dvě vůle. Jednu velkou, kolmou na osu vačky, a jednu menší ve směru rotace. Tak to má být.
Sám jsem řešil problém s cvakáním, které se ozývalo z hlavy válce.Taky jsem podezříval dekompresor. Zkoušel jsem i jezdit bez něj, ale problém to neodstranilo, a nedoporučuju to. Sám jsem nakonec svěřil motorku odborníkovi, a dozvěděl jsem se, že takhle to cvaká normálně. Prý důvod, proč to dřív necvakalo, byl možná ten, že předchozí majitel měl nastavené menší vůle ventilů (možná je nastavoval na teplém motoru) tak aby mu to necvakalo. Další z důvodů může být řidčí olej.
Jinak motor může samozřejmě mlátit z mnoha jiných důvodů. Třeba vůle na klice atd...
Doufám že jsem ti pomohl.
Uživatelský avatar
kozzy
 
Příspěvky: 229
Obrázky: 18
Registrován: pondělí 30 červen 2008, 12:46
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: dekompresor

Příspěvekod kozzy » středa 16 prosinec 2009, 02:05

No tak motorka je doma od odborníka, a cvaká dál. Dostalo se mi odpovědi, že tyhle motory takhle prostě cvakaj, že to odstranit nejde. Že takhle tam prostě cvaká to zdvihátkoví šílenství ve víku, a jedinej způsob jak ho trošku utišit, je použít hustší olej nebo nastavit menší vůle ventilů, což mi samozřejmě nedoporučil, a taky to dělat nebudu!
Důvod proč jsem se cvakání tak obával byl ten, že dřív to necvakalo, a poté co jsem si sám "odborně" vyměnit rozvodovej řetěz a vodítka s napínákem, tak se cvakání náhle objevilo.Jelikož sem jen blbej strojař, a žádnej motor sem předtím rozebranej neměl ani neviděl, tak jsem se bál, že jsem něco zpindil. Ale pravděpodobně jen předchozí majitel nastavil ventily tak aby motor necvakal, a když sem já po výměně seřídil ventilovou vůli podle servisní knížky, začal motor cvakat. Doufám!
Toť vše, co vám k tomuto tématu mohu říci. Kdyby jste měli nějaké dotazy, klidně se ptejte.Přes jaro+léto jsem měl víko ventilů sundaný asi 5x. Takže už stíhám odstrojit motorku až k vačce a zpět komplet ustrojit a nastartovat, za méně než 7hodin. :D
Uživatelský avatar
kozzy
 
Příspěvky: 229
Obrázky: 18
Registrován: pondělí 30 červen 2008, 12:46
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: dekompresor

Příspěvekod miso325 » středa 16 prosinec 2009, 11:22

kozzy píše:No tak motorka je doma od odborníka, a cvaká dál. Dostalo se mi odpovědi, že tyhle motory takhle prostě cvakaj, že to odstranit nejde. Že takhle tam prostě cvaká to zdvihátkoví šílenství ve víku, a jedinej způsob jak ho trošku utišit, je použít hustší olej nebo nastavit menší vůle ventilů, což mi samozřejmě nedoporučil, a taky to dělat nebudu!
Důvod proč jsem se cvakání tak obával byl ten, že dřív to necvakalo, a poté co jsem si sám "odborně" vyměnit rozvodovej řetěz a vodítka s napínákem, tak se cvakání náhle objevilo.Jelikož sem jen blbej strojař, a žádnej motor sem předtím rozebranej neměl ani neviděl, tak jsem se bál, že jsem něco zpindil. Ale pravděpodobně jen předchozí majitel nastavil ventily tak aby motor necvakal, a když sem já po výměně seřídil ventilovou vůli podle servisní knížky, začal motor cvakat. Doufám!
Toť vše, co vám k tomuto tématu mohu říci. Kdyby jste měli nějaké dotazy, klidně se ptejte.Přes jaro+léto jsem měl víko ventilů sundaný asi 5x. Takže už stíhám odstrojit motorku až k vačce a zpět komplet ustrojit a nastartovat, za méně než 7hodin. :D



a zlozil si to poriadne lebo mne sa to tiez stalo ze klepal motor ale dost a chiba bola v tom ze to voditko rozvodovej retaze na ktorom je sponovak sa ma volne pohybovat ale mne sa nehybal velmi tazko a zle sponovak sponoval zetaz a bola volna

na tom voditku kde je uchyteny srobom ma byt aj taky valcek medzy srobom a voditkom [v tej diere kde ide srob] ja som ho tam zabudol dat a klepal motor
miso325
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtvrtek 17 září 2009, 12:12

Re: dekompresor

Příspěvekod en500 » středa 16 prosinec 2009, 13:45

Ahojte chlapci citam tu vase prispevky a tom cvakani v motore. Moja skusenost s ktorou som sa stretol ja na svojom domikovy je ta ze to cvakanie vytvaralo vahadlo ktore je medzi ventilom a vackou. Vahadlo je na vlastnej oske a a jeho bocna vola je vystredena pruznou podlozkou. A ja som mal este volu aj medzi tou podlozkou a vickom. A pri prenose pohybu vacky na ventil sa vahadlo posunulo bokom a tuklo o vycko stoho bol ten zvlastny cvakot.Tak stacilo vysrobovat osku a pod hlavicku dat tusim tensiu podlozku nepamatam si to uz presne bolo to asi 3 roky nazpat.Treba tu volu vymedzit len tak aby to nemalo velky bocny posuv.Neviem ci som to napisal aspon trochu zrozumitelne az nie ozvite sa.
en500
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtvrtek 10 září 2009, 12:59

Re: dekompresor

Příspěvekod Renegade » středa 16 prosinec 2009, 13:53

Ale když už ho máš venku, tak ho klidně vyšisti, vyměň pružinky, namaž a dej zpátky. Nic tím nezkazíš a zas tak drahé to nebude. Dekompresor se snad ani pokazit nemůže. Max se unaví pružinky a pak to může blbnout, nebo se ti tam dostane bordel a špatně vypíná... tohle jsem onehndá opravoval na jednom Dominu. Stačilo provést vyčištění, promazání, dát zpátky a bylo vše v pořádku.... Jakmile dáš zpátky víko ventilů, tak znovu pošteluj ventilové vůle - budou rozhozené... ale to jen na okraj. Když se dostáváš přes horní úvrať na písmenu T (ale pouze jednou za dvě otáčky motoru) tak by měl dekompresor cvaknout... vrátíš se zpátky na značku T a pak šteluješ... jinak budeš mít na ventilu kde je dekompresor špatnou vůli - motorem vždy točit doleva - vymezí se vůle...
Snad ti něco z toho bude vhod... měj se... :-bay
Uživatelský avatar
Renegade
 
Příspěvky: 191
Registrován: pondělí 24 březen 2008, 10:32
Bydliště: Miroslav 67172

Re: dekompresor

Příspěvekod miso325 » čtvrtek 17 prosinec 2009, 23:46

Renegade píše:Ale když už ho máš venku, tak ho klidně vyšisti, vyměň pružinky, namaž a dej zpátky. Nic tím nezkazíš a zas tak drahé to nebude. Dekompresor se snad ani pokazit nemůže. Max se unaví pružinky a pak to může blbnout, nebo se ti tam dostane bordel a špatně vypíná... tohle jsem onehndá opravoval na jednom Dominu. Stačilo provést vyčištění, promazání, dát zpátky a bylo vše v pořádku.... Jakmile dáš zpátky víko ventilů, tak znovu pošteluj ventilové vůle - budou rozhozené... ale to jen na okraj. Když se dostáváš přes horní úvrať na písmenu T (ale pouze jednou za dvě otáčky motoru) tak by měl dekompresor cvaknout... vrátíš se zpátky na značku T a pak šteluješ... jinak budeš mít na ventilu kde je dekompresor špatnou vůli - motorem vždy točit doleva - vymezí se vůle...
Snad ti něco z toho bude vhod... měj se... :-bay



ten dekompresor sa toci len do jednej strani a na hlave pod dekomresoram je taka tycka na strunke ktora zabranuje pretoceniu tak jak to moze cvakat ked dekompresor stoji
miso325
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtvrtek 17 září 2009, 12:12

Re: dekompresor

Příspěvekod miso325 » čtvrtek 17 prosinec 2009, 23:52

en500 píše:Ahojte chlapci citam tu vase prispevky a tom cvakani v motore. Moja skusenost s ktorou som sa stretol ja na svojom domikovy je ta ze to cvakanie vytvaralo vahadlo ktore je medzi ventilom a vackou. Vahadlo je na vlastnej oske a a jeho bocna vola je vystredena pruznou podlozkou. A ja som mal este volu aj medzi tou podlozkou a vickom. A pri prenose pohybu vacky na ventil sa vahadlo posunulo bokom a tuklo o vycko stoho bol ten zvlastny cvakot.Tak stacilo vysrobovat osku a pod hlavicku dat tusim tensiu podlozku nepamatam si to uz presne bolo to asi 3 roky nazpat.Treba tu volu vymedzit len tak aby to nemalo velky bocny posuv.Neviem ci som to napisal aspon trochu zrozumitelne az nie ozvite sa.



ja mam teraz rozobraty motor lebo idem robit vybrus
a tiez som si vsimol ze predne vyfukove vahadla maju volu 1mm do boku moze to sposobovat hlasny klepot? a vysvetlil si to uplne zrozumitelne :banana: dik ze si to napisal lebo ostatne vahadla nemaju volu a behalo mi to po rozume ci to neklepe to naozaj dik
miso325
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtvrtek 17 září 2009, 12:12

Re: dekompresor

Příspěvekod Tonda » pátek 18 prosinec 2009, 20:33

Po vymezení vůle vahadla cvakání přestalo?
Tonda
 
Příspěvky: 9
Registrován: neděle 13 září 2009, 21:18

Re: dekompresor

Příspěvekod miso325 » sobota 19 prosinec 2009, 01:13

Tonda píše:Po vymezení vůle vahadla cvakání přestalo?



no ja este neviem ale spravil som to a teras to nema volu ked zlozim motor dam vediet :wink:
miso325
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtvrtek 17 září 2009, 12:12

Re: dekompresor

Příspěvekod miso325 » pondělí 28 prosinec 2009, 16:23

prosim vas dekompresor sa aj nastavuje alebo nic sa s nim neroby
miso325
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtvrtek 17 září 2009, 12:12

Re: dekompresor

Příspěvekod Vondri » pondělí 28 prosinec 2009, 17:17

vule do strany na vahadlech nema být měli by tam být takový prohnutý podložky který to pořád vymezuji.
na dekompresoru se nic nenastavuje akorát je třeba mít pečlivě seřízený ventily
Vondri
 
Příspěvky: 116
Registrován: neděle 15 říjen 2006, 19:00
Bydliště: nedaleko Žďáru nad Sázavou

Re: dekompresor

Příspěvekod berta » úterý 29 prosinec 2009, 15:13

Nechal jsem nyní vačku i s dekompresorem v Hondě kde jsme se shodli, že to "moje" cvakání by mohla být radiální vůle toho kroužku, který je také vyznačen na předchozí stránce. Je pod ním pružina a tu nechám vyměnit. Uvídím a dám vědět až to bude znovu kompletní.
berta
 
Příspěvky: 13
Registrován: sobota 28 únor 2009, 17:59

Re: dekompresor

Příspěvekod miso325 » středa 30 prosinec 2009, 23:41

berta píše:Nechal jsem nyní vačku i s dekompresorem v Hondě kde jsme se shodli, že to "moje" cvakání by mohla být radiální vůle toho kroužku, který je také vyznačen na předchozí stránce. Je pod ním pružina a tu nechám vyměnit. Uvídím a dám vědět až to bude znovu kompletní.



ano je tam ta pruzinka ja ked som to skladal tak som ju aj trocha natiahol nech je pevnejsia
miso325
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtvrtek 17 září 2009, 12:12

PředchozíDalší

Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron