dekompresor

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

dekompresor

Příspěvekod Tonda » neděle 22 listopad 2009, 22:31

Mám problém s cvakáním dekompresoru, četl jsem na fóru všechny příspěvky na téma dekompresor a popravdě, moc chytrý ztoho nejsem. Někdo říká novou pružinku, jiný vyměnit i vačku, která nazvedává ventil,někdo zase vyndat celý dekompresor. Já osobně bych volil cestu vyndání dekompresoru, ale nevím jak moc bude dostávat stertér zabrat. Jesli bych měl vyměnit pružinku za 26,-Kč, tak bych chtěl vědět jak poznám, že je opotřebovaná vačka nadzvedávání ventilu.Jde mi o to,abych nevyměnil pružinku a necvakalo to stále (všechna práce vniveč).Také tady zaznělo, že by se měl dekompresor správně seštelovat, nechápu jak vždyť tam nic štelovat nelze.
Děkuji za jakoukoliv radu nebo zkušenost s dekompresorem.
Tonda
Tonda
 
Příspěvky: 9
Registrován: neděle 13 září 2009, 21:18

Re: dekompresor

Příspěvekod berta » úterý 24 listopad 2009, 22:21

Tonda, jak seš si jistej že to je z dekompresoru? Mam rok Dominu a taky jsem nervozni z jakehosi cvakani ze zhora. Ventily jsou OK tak to zatim nechavam asi bych tam toho moc nevykoumal, ale take mně to vrta hlavou -tou mou.
berta
 
Příspěvky: 13
Registrován: sobota 28 únor 2009, 17:59

Re: dekompresor

Příspěvekod Tonda » úterý 24 listopad 2009, 22:55

Myslím si, že to dekompresor je, nelze přesně říci kdy cvaká, je to různé někdy necvaká vůbec a někdy je to dost časté a při různých otáčkách motoru.
Tonda
 
Příspěvky: 9
Registrován: neděle 13 září 2009, 21:18

Re: dekompresor

Příspěvekod berta » úterý 01 prosinec 2009, 22:16

Chtěl jsem kouknout na dekompresor a nemohu sundat víko ventilů, přitom hńed na úvod manuálu je napsáno, že k údržbě ventilů, vačky atd může zůstat motor v rámu. Tak nevím to víko je úplný ježek v kleci a né a né ven, šrouby mám jž všechny venku. Vůbec se mně nechce do vyndávání motoru z rámu kvuli ventilovému víku.. Mám rv.96 leda že to jiné. Nemáte někdo nějaký fígl? Co tedy musí být uděláno. díky.
berta
 
Příspěvky: 13
Registrován: sobota 28 únor 2009, 17:59

Re: dekompresor

Příspěvekod Tonda » středa 02 prosinec 2009, 21:37

Také jsem s ním zápasil, nakonec se mi ho povedlo otočit o 90 stupňů a vysunout na levou stranu.Doufám,že ho dám i zpět.
Tonda
 
Příspěvky: 9
Registrován: neděle 13 září 2009, 21:18

Re: dekompresor

Příspěvekod Vondri » neděle 06 prosinec 2009, 13:00

Jde vyndat ven i dát zpět sice si teda nepamatuju přesně postup ale podařilo se mě to už jak na dominu tak i na XR
Vondri
 
Příspěvky: 116
Registrován: neděle 15 říjen 2006, 19:00
Bydliště: nedaleko Žďáru nad Sázavou

Re: dekompresor

Příspěvekod rankon » neděle 06 prosinec 2009, 21:13

Jo vyndával jsem ho taky několikrát ;levou stranou,je to ježek v kleci; chce to pevné nervy a odhodlání :D jen při zpětné montáži bacha na správnou poloho pacek a vahadel ventilů.
rankon
 
Příspěvky: 177
Registrován: neděle 08 červenec 2007, 19:21
Bydliště: U BRNA

Re: dekompresor

Příspěvekod berta » úterý 08 prosinec 2009, 22:23

Abych to víko ventilů sundal jsem nakonec musel povolil karburator a odsunout ho dozadu k filtru. Pak se dalo víko stahnout částečně do prostoru po karbeci a vytočit pravou stranou ven. Dotaz na Tondu, už jsi něco vykoukal na tom dekompresoru? Chystaš se koupit nové díly dekompr. ? Po rozdělání u mně je my jasné, že zřejmě ta dekompr. "vačka" cinkala o vahadlo. Né že by to vahadlo bylo rozmláceny v místě dotyku, ale na to že to je v záběru pouze při startu my to opotřebení přišlo podezřelé. Teď je question zda se toho cinkání dá nějak zbavit.
berta
 
Příspěvky: 13
Registrován: sobota 28 únor 2009, 17:59

Re: dekompresor

Příspěvekod Tonda » středa 09 prosinec 2009, 13:34

Pořád nevím co mám dělat, rozlisoval jsem vačku, vyndal dekompresor a říkal jsem si, že ho již zpátky dávat nebudu. Potom jsem mluvil s jedním velmi zkušeným mechanikem, který mi řekl, že tento problém již také řešil a že cvakání dekompresoru vpodstatě nejde odstranit. Výměna pružinky prý nepomůže. Říkal jsem mu, že jsem vyndal dekompresor a budu jezdit bez něj, tak mě od toho odrazoval prý to není nejšťastnější řešení.Tak jsem dekompresor nandal zpět na vačku a abych pravdu řekl, nevím jestli to mám namontovat na moto s dekompresorem nebo bez.Pokud máte někdo podobnou zkušenost tak poraďte.
Tonda
 
Příspěvky: 9
Registrován: neděle 13 září 2009, 21:18

Re: dekompresor

Příspěvekod kozzy » čtvrtek 10 prosinec 2009, 02:00

Taky sem řešil problém s cinkání dekompresoru. Nebo jsem si to alespoň myslel. Zkoušel jsem výměnu pružinky, ale cvrkalo to furt, tak jsem nakonec dekompresor vyndal. Ale v motoru cinká vesele dál :x
Tudíž mám dvě rady:
1) Ne všechno cinkání, co se ozývá z hlavy musí být nnutně dekompresor. Logicky vzato, pokud by se dekompresor otevíral během jízdy, mělo by dojít k poklesu výkonu motoru. Takže pokud motor tahá dobře, závada se dekompresoru zřejmě netýká.
2) Pokud se rozhodnete dekompresor vyndat, tak se připravte zrovna i na výměnu baterky a vybavte domíka startovacíma kabelama. I když jsem při 1. startování bez dekompresoru podpořil domíka startovacíma kablíkama a nastartovaným autem, měl startér co děla, aby motor při kompresi přehoupnul. Při startování na baterku máte jen několik málo pokusů aby motor naskočil. Každé startování se pak stává dobrodružstvím přinášejícím zdaleka nejvíce adrenalinu z celého výletu, každé chcípnutí motoru rovná se pak sázce do loterie neřkuli hazardu a doporučuji provádět takovéto vylomeniny někde vysoko na kopci :)
Uživatelský avatar
kozzy
 
Příspěvky: 229
Obrázky: 18
Registrován: pondělí 30 červen 2008, 12:46
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: dekompresor

Příspěvekod Tonda » čtvrtek 10 prosinec 2009, 11:27

Co bylo tedy příčinou cvakání?
Tonda
 
Příspěvky: 9
Registrován: neděle 13 září 2009, 21:18

Re: dekompresor

Příspěvekod kozzy » čtvrtek 10 prosinec 2009, 17:01

No tak na to jsem za celí léto nepřišel. Momentálně sem svěřil mašinu profíkovi, tak uvidíme co s tim provede. Pokud se dopátrám nějaké kloudné odpovědi, tak dám samozřejmě vědet.
Uživatelský avatar
kozzy
 
Příspěvky: 229
Obrázky: 18
Registrován: pondělí 30 červen 2008, 12:46
Bydliště: Mladá Boleslav

dekompresor

Příspěvekod miso325 » neděle 13 prosinec 2009, 16:32

mam problem s dekompresorom len neviem ci to ma mat taku velku volu jak keby tam neni lozisko lebo mi strasne klepae motor moze to sposobovat dekompresor? :?:

myslim toto

Obrázek
miso325
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtvrtek 17 září 2009, 12:12

Re: dekompresor

Příspěvekod miso325 » neděle 13 prosinec 2009, 20:46

prosim poradi mi nekto ci to ma mat velku volu hore dole nie do boku presne co je zakruskovane na obrasku
miso325
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtvrtek 17 září 2009, 12:12

Re: dekompresor

Příspěvekod Alfik » pondělí 14 prosinec 2009, 07:46

miso325 píše:prosim poradi mi nekto ci to ma mat velku volu hore dole nie do boku presne co je zakruskovane na obrasku

Obávám se že na tenhle příspěvek nebude nikdo asi moci fundovaně(odborně)odpovědět.Jsem sice strojař,ale z tohoto nevím co tím chtěl básník říci.Snad někdo kdo to má nebo měl rozebraný.
Z mého pohledu by neměla být vůle nikde.Jestli se to má otáčet s vačkou vedle,pak to musí být napevno,nebo minimálně nasazeno na tzv.tisícihranu,nebo se to nemá otáčet,pak by to taky vůli mít nemělo,ale pak nevím jak to má fungovat.
Jestli kecám blbiny,pak mě ukamenujte.Díky. :_bad:
Uživatelský avatar
Alfik
Moderátor
 
Příspěvky: 857
Obrázky: 1
Registrován: úterý 16 září 2008, 13:10
Bydliště: okolí Knína

Další

Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků