Po zadnim..

Užitečné rady, o kterých byste měli vědět - silniční zákon, první pomoc, dopravní předpisy v okolních státech, apod.

Po zadnim..

Příspěvekod Standa » pátek 09 březen 2007, 09:54

Kdo z vás ovládá jízdu pozadnim??
Mě se to nějak moc nedaří..
Uživatelský avatar
Standa
Site Admin
 
Příspěvky: 571
Obrázky: 138
Registrován: pátek 02 únor 2007, 07:55
Bydliště: Jižní Plzeňsko

Příspěvekod Trambus » pátek 09 březen 2007, 12:29

hehe, taky by mě to zajímalo, musíš v tom mít trošku citu, jak se to jednou naučíš tak to nezapomeneš. Já to zkouším tak, že motor vytočim, zavřu plyn a hned zase přidám... na jedničku... ovšem je tady nebezpečí že to postavíš do svíčky a motku zvrhneš... spojkou jsem to nezkoušel...
Trambus
 

Příspěvekod Standa » úterý 13 březen 2007, 07:16

No mě se to párkrát povedlo když sme s kámošem davali sprintík, ale nevim jak-prostě sem najednou měl přední kolo ve vzduchu(při přeřazení jedna dva..)
Uživatelský avatar
Standa
Site Admin
 
Příspěvky: 571
Obrázky: 138
Registrován: pátek 02 únor 2007, 07:55
Bydliště: Jižní Plzeňsko

Příspěvekod steag » úterý 13 březen 2007, 20:10

http://nofuture.blog.cz/0603/jizda-po-zadnim-kole
http://motoclub.blog.cz/0602/typy-a-try ... adnim-kole
http://www.biker750.estranky.cz/stranka/Jizda-po-zadnim
a takle nejak toho docíliš když budeš chtít.No ale příšerne si tim zatežuješ řetezovku.Což asi víš :idea:
steag
 

Příspěvekod Standa » čtvrtek 15 březen 2007, 07:29

No teoretucky to mam zmáknuté na 100%
No některé ty rady tam sou fakt drsny akorat se tak vysekat!
Když dam nohy na zadní stupačky, nebo sedačku už si nedupnu na zadní brzdu :shock: !
Uživatelský avatar
Standa
Site Admin
 
Příspěvky: 571
Obrázky: 138
Registrován: pátek 02 únor 2007, 07:55
Bydliště: Jižní Plzeňsko

Příspěvekod kačer » pátek 16 březen 2007, 14:26

Zdravím všechny... a doufám,že nevadí, že jsem další na Vigoru :)
Po zadním jsem se naučil na nejdřív na kole, pak už to jde na všem. Začínat přímo na motorce je dost drahý špás.
kačer
 

Příspěvekod Standa » pátek 16 březen 2007, 19:42

Tak na kole samosebou ovládám pozadním i zastavení na předním jen s moto mam strach že to přepálím...
Uživatelský avatar
Standa
Site Admin
 
Příspěvky: 571
Obrázky: 138
Registrován: pátek 02 únor 2007, 07:55
Bydliště: Jižní Plzeňsko

Příspěvekod Hyyacint » čtvrtek 22 březen 2007, 13:44

For: stand zdá se že jsme na tom s tou jízdou po zadním uplně stejně.. Taky jsem ji jednou stopořil při řazení 1-2 ale jak to mi dodnes vrtá hlavou... Každopádně na tom určitě nic není jen chce příjít na to včem spočívá ta trocha umění... :?: :roll: PS:Mám též SLR650 tj.španělská a německá verze NX-Dominátor
Hyyacint
 

Příspěvekod ZbynekDR » pátek 18 květen 2007, 11:30

Mě už to teď docela jde :oops: , ale až poté, co sem tam dal laďák. Neříkejte tomu návod, ale Jak sem se to učil já :wink: :myslel jsem, že to budu umět za týden, ale nakonec to trvalo skoro půl roku! Ideální je jízda do mírného kopce na 1-ku, vytočit na 3/4 plynu, ubrat a zase přidat. Nejdřív přidat míň, na další pokus víc a víc a...A ono se to začne zvedat víc a víc a... Připadá vám, že jedete skoro ve svíčce, ale kolo je cca 10cm nad zemí :lol: Su dost těžkej(105kilo), takže pomáhá trochu se posunout zadkem dál od nádrže. Pokud si myslíte, že už to takhle dostatečně zvládáte, nechte se od někoho nafilmovat, ať se můžete podívat sami, jak to (ne)jde. V téhle fázi jsem se naučil zjistit okamžik, kam už dál nezvedat(nepřidávat). V mém případě, když přes kapličku nevidím na asfalt. :shock: . No a potom to pilujeme na rovince a třeba i z kopečka. Při tomto budto držíme plyn do omezovače :? :( , nebo zkoušíme přeřadit na 2-ku(přes neutrál nedoporučuju). Nebo to zkoušet zvedat rovnou na 2-ku. Je to rychlejší, protože už víme kam chceme(spíš kam až nechceme!) přední kolo poslat. Pokud to nejde jenom plynem, pomůžem si spojkou, tzn. rozjet se na 1-ku, zařadit 2-ku, rozjet se na cca 3tis otáček, zmáčknout spojku, přidat plyn a pustit spojku. Todle se tak blbě popisuje :? . A opět zkůšat, zkůšat... Pak se dá řadit až do halelujá. Laďák tomudle všemu straaaaašně moc pomůže. No já sem se ale rozepsal.... :lol:
ZbynekDR
 

Příspěvekod Enix » pátek 18 květen 2007, 16:17

12
Enix
 

Jak na zadni????????

Příspěvekod tpekk » sobota 03 duben 2010, 21:41

Hodim na jedna bez spojky ujedu 5,6 metru a spadnu dolu protoze mala rychlost a velke tocky.skousite to nekdo na nem???kdyby sel na 2 tak by to bylo supr ale jeste se mi to nepodarilo zvednout ani na tu 2.
tpekk
 
Příspěvky: 21
Registrován: pondělí 19 říjen 2009, 12:23

Re: Jak na zadni????????

Příspěvekod Gwynbleidd » sobota 03 duben 2010, 21:47

Na dvě to jde taky, jen musí být pořádně zahřátý, rozjet to za 2 tak na cca na volnoběh, vytočit na 4k5. spojku a plný.
Uživatelský avatar
Gwynbleidd
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 162
Obrázky: 23
Registrován: středa 21 říjen 2009, 07:47
Bydliště: Trojannovice

Re: Po zadnim..

Příspěvekod boyower » pondělí 05 duben 2010, 08:48

za 2 přes spojku a de to. akorát to nepřetočit :-no:
boyower
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtvrtek 04 únor 2010, 13:49
Bydliště: bojov

Re: Po zadnim..

Příspěvekod tpekk » pondělí 05 duben 2010, 14:26

Tak hned jak bude hezky tak to zkusim doufam ze nehodim hrbet :lol:
tpekk
 
Příspěvky: 21
Registrován: pondělí 19 říjen 2009, 12:23

Re: Po zadnim..

Příspěvekod Wáca » pondělí 05 duben 2010, 16:39

chce to mít nohu připravenou na brzdě :teacher:
Uživatelský avatar
Wáca
 
Příspěvky: 662
Obrázky: 0
Registrován: pondělí 31 srpen 2009, 12:21
Bydliště: Liberecký kraj

Další

Zpět na Rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník