Kdyby se chtěl někdo v létě 2016 přidat na 2-3 měsíce

A zde, pokud někdo má tip na dalekou cestu.

Kdyby se chtěl někdo v létě 2016 přidat na 2-3 měsíce

Příspěvekod ZdendaJi » neděle 10 leden 2016, 22:49

Když dva měsíce tak Kyrgizie a Tadžikistan přes Aral a Kazachstan, když tři tak až do Mongolska. Denně tak 400-500 km po trase, spaní a jídlo venku, občas u lidí. Hotely a kempy ne. Hodně focení a spaní minimálně 8 hodin denně. Žádný závod s časem. Žádný dakar a nonstop jízda. Na zajímavých místech terénní ježdění, samozřejmě co dovolí naložená motorka. Kdo pojede ve dvou tak jistojistě zemře. Jel jsem asi tak třikrát ve dvou kolem 9-12 tisíc a bylo to utrpení :-) Dodnes vzpomínám se slzou v oku jak to bylo hrozné až děsivé. Navigátor na nosiči, já na nádrži, v terénu se navigátor občas prošel...

Ssebou je třeba přední i zadní pneu včetně duší, protože ostré kameny v horách jsou zákeřné a číhají. Pár litrů oleje a filtr, protože shánět něco mimo naší civilizaci se občas jeví jako velmi složité. Náhradní kompletní řetězovou sadu a mazivo na řetěz a brzdové destičky a vzduchový filtr, protože bláto a písek jsou děsní žrouti. A dále náhradní díly dle stavu stroje. Sám se nyní děsím, co se mi, po přečtení fóra, může porouchat. Dodnes jsem nevozil kromě výše uvedeného téměř nic.

Vízum je potřeba do Kazachstánu a Ruska a Tadžikistánu. Mongolsko a Kirgizstan je bez víza. S pojištěním motorky asi tak 15 tisíc. Benzín a olej počítám průměrně 20,- z čehož vyplývá při průměrné spotřebě 6 litrů asi tak 20-25 tisíc. Jídlo asi tak 10-15 tisíc což se rovná 45-55 tisíc + spotřební materiál motorky 8 tisíc + náklady na náhradní díly ssebou vezených pro motorku. Proto si myslím, že nemá valného smyslu jezdit na dva měsíce, nýbrž na tři, protože cena za projížďku se nikterak vzhledem k času stráveným v sedle zásadně nemění.
ZdendaJi
 
Příspěvky: 26
Registrován: čtvrtek 07 leden 2016, 00:47

Re: Kdyby se chtěl někdo v létě 2016 přidat na 2-3 měsíce

Příspěvekod kozzy » úterý 12 leden 2016, 09:50

Ahoj Zdendo.
Předem hlásím, že s tebou nejedu, neb jsem se nedávno vrátil z 9 měsíční cesty, a ještě mě nepřišla ani první výplata, natož abych začal platit dluhy nebo šetřit na další cestu. Nicméně Ti držím palce. Z vlastní zkušenosti vím, že neexistuje stroj nevhodný na cestu kolem světa, takže se moc neboj poruch a určitě jeď, ať mám zase komu závidět. Z pročítání fóra pozoruju, že se na cestu připravuješ svědomitě, tak ať tě nezastaví nějaká nepříjemnost, na kterou se připravit nejde.
Kudy vlastně chceš jet? Ukrajina, Rusko, Kazachstán?? Nebo...???
Uživatelský avatar
kozzy
 
Příspěvky: 229
Obrázky: 18
Registrován: pondělí 30 červen 2008, 12:46
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Kdyby se chtěl někdo v létě 2016 přidat na 2-3 měsíce

Příspěvekod ZdendaJi » úterý 12 leden 2016, 14:30

9 měsíců jě pěkná dovolená. Já jsem nikdy na víc jak 3 měsíce nejel, prrotože kdybych jel, tak bych se už asi ani nemusel vracet. Ale až budu bez práce tak určitě za poslední pěníze vyrazím někam na hodně dlouho, potom rozorám zahradu, pořídím si 50 slepic a budu jezdit na kole po lese :D

Chyba byla, že jsem se vůbec na forum podíval a následkem toho musím nyní řešit plno co kdyby. Jinak bych měsíc před odjezdem povolal víza, naložil věci a vyrazil a moc to neprožíval, honda je přece spolehlivý motocykl :w1/:

No a trasa. Jinak než přes ukrajinu, rusko a kazachstán to ani nejde. Při jízdě přes turecko a írán bych se zbytečně zdržel, navíc jsem tam byl.V afgánistánu bych se možná zdržel i natrvalo, což se mi moc nezamlouvá. Takže zbývá ukrajina, rusko a kazachstán.

Hlavně zdraví, sílu a trochu zhubnout, to je základ pro cestu.

P.S. Co si budem namlouvat, ale na dominátorovi se nedá ujet 15 tisíc kilometrů za měsíc, jako na jiných strojích. Navíc když se sjíždí mimo trasy,tak tam je to na desítky kilometrů denně.

Mimochodem příští rok bych chtěl jet do himalájí přes irán, pakistán a indii, taky na tři měsíce, dají-li bohové a budou-li peníze. Takže pouvažujte jestli by se Vám to náhodou nehodilo.
ZdendaJi
 
Příspěvky: 26
Registrován: čtvrtek 07 leden 2016, 00:47

Re: Kdyby se chtěl někdo v létě 2016 přidat na 2-3 měsíce

Příspěvekod Alfik » úterý 12 leden 2016, 20:44

A já se chlapsky přiznám,že na tohle jsem posera.Obdivuji lidi,co to absolvujou.A ani mě tyhle země nijak netáhnou.Já bych se vydržel toulat po Itálii,ale na to taky nemám.Držím ti palce a snad nám někdy přijedeš poreferovat na sraz.
Uživatelský avatar
Alfik
Moderátor
 
Příspěvky: 857
Obrázky: 1
Registrován: úterý 16 září 2008, 13:10
Bydliště: okolí Knína


Zpět na Mimo evropská

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron