Starter

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

Nechce nastartovat

Příspěvekod Vagi » středa 10 září 2008, 17:20

Nazdárek lidičky mám problém :( Dnes jsem najel asi 150km a přijel jsem domu a nenatočil jsem ji mám novou baterku a když chci nastartovat tak jen tak cvaká pod sedlem,ale svítí bliká i troubí tak nevím poraďte prosím děkuji.
Uživatelský avatar
Vagi
 
Příspěvky: 32
Registrován: pondělí 08 leden 2007, 16:08
Bydliště: Žamberk okr.UO

Příspěvekod Radek Ryšavý » středa 10 září 2008, 18:58

Kámošovi co měl Domino 5 let to dělalo a bylo to prý v relé pod sedlem které spíná startér, ovládané tlačítkem na řídítkách-je tam z důvodu velkého proudu které by spínací tlačítko startéru na řídítkách nepřevedlo.Šlo prý to relé blbě rozebrat a když se to podařilo bylo něco s hlavními kontakty.Pokud cvaká na zastartování tak by spínací cívka relé měla být v pořádku.Koukni na ty spínací kontakty.Pokud kontakt relé převádí tak pak to asi bude ve startéru-třeba malej nebo zaseklej uhlík.Přeměř na relé zda převádí a pak koukni na startér.Snad ti to trochu pomůže.čus
Radek Ryšavý
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 59
Obrázky: 0
Registrován: úterý 14 srpen 2007, 19:29
Bydliště: Pražská 1434,Pelhřimov

Příspěvekod Filipo » čtvrtek 20 listopad 2008, 17:06

pozri uhliky :D
Filipo
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtvrtek 20 listopad 2008, 16:33

Příspěvekod zoro33 » sobota 29 listopad 2008, 17:58

Měl jsem stejný problém.Rozebral jsem startér a měl jsem ulomený mosazný plíšek co drží uhlíky, dalo se to snýtovat.
zoro33
 
Příspěvky: 7
Registrován: úterý 15 leden 2008, 18:35

Starter

Příspěvekod praporčík » sobota 08 květen 2010, 18:20

Tak jsem se právě vrátil z projížďky.Jo byla super ovšem začátek byl velmi divokej.Přijdu k motce drnknu na starter nic a napodruhý slíbila a napotřetí bylo hotovo. Starter točil a točil a točil chcípnout klíčkem to nešlo chcípákem taky ne motorka nenaskočila a když slíbila tak se to pralo se starterem nakonec jsem hnal pro šroubovák odpojit baterku.... Jinak batarku to vytřískalo byla teplá jako buzíček a o starteru nemluvě.Byl jsem z toho pěkně mimo prostě to točilo a točilo.No nechal jsem to vychladnout a za 15minutek natočil dal dnešních 85km a normálně to startovalo a makalo...setkal se sm někdo někdy??Že by relátko???
praporčík
 
Příspěvky: 325
Registrován: pondělí 10 září 2007, 20:14
Bydliště: u Plzně

Re: Starter

Příspěvekod Bago » neděle 09 květen 2010, 00:11

No možný to je, protože chcípák startér neodpojí - ten odpojí jen zápalko a vzhledem k tomu že startovací relé je píchlý na baterku tušímže napřímo tak by to mohlo být v něm - slepený kontakty nebo kraťas.Překontrolovat, prostříknout kontaktolem, popřípadě vyměnit...

PS:Já bych se asi strachy posral kdyby se mi ta motorka takhle splašila :D
Uživatelský avatar
Bago
 
Příspěvky: 83
Registrován: čtvrtek 25 červen 2009, 18:21
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Starter

Příspěvekod praporčík » neděle 09 květen 2010, 08:14

No koukal jsem jak vrána klíček venku v rucec a točila a točila :D
praporčík
 
Příspěvky: 325
Registrován: pondělí 10 září 2007, 20:14
Bydliště: u Plzně

Re: Starter

Příspěvekod rastakvajanasta » neděle 09 květen 2010, 16:08

Mně se to stalo. Mělo to souvislost se špatným startovacím relé, ale jak se ukázalo, celej startér byl před smrtí a nedlouho na to už po smrti :? . Nakonec jsem se s tím nechtěl trápit, takže kompletní repase v Hondě za x tisíc, už si to nepamatuju, někde na to mám fakturu. Když mi technik ukázal starý střeva ze startéru, pochopil jsem, proč to nestartovalo. Všechno to totiž bylo úplně na sr.ačk.u.
Holt nic nevydrží věčně.
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: Starter

Příspěvekod praporčík » neděle 09 květen 2010, 16:17

starter byl dělanej předloni ale dneska to makalo v poho ale koupím ho tedy to relé...samo sebou jetý
praporčík
 
Příspěvky: 325
Registrován: pondělí 10 září 2007, 20:14
Bydliště: u Plzně

Re: Starter

Příspěvekod richardH » neděle 09 květen 2010, 17:02

poslední zkušenost s relátkem má Alfík . Nedávno ho měnil . Tuším , že říkal cenu kolem 3,5 v Hondě origo nové a nakonec tam napasoval z nejaké yamahy , nové za cca lehce přes litr. Otázkou tedy je za kolik se dá sehnat jeté a jestli není lepší jít cestou nového "nehondího"......
Uživatelský avatar
richardH
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 124
Obrázky: 31
Registrován: čtvrtek 06 listopad 2008, 20:38

Re: Starter

Příspěvekod praporčík » neděle 09 květen 2010, 17:09

no relátko mě tady nabídnul někdo za 400kč+pošta na internetu mě ho zašle jeden za 400 celková cena i s poštovným a odpověděl jsem na 5 inzerátů včera tak uvidím jak se kdo otelí s cenama.Jo za litr bych to vzal nový,ale ta cena ......nejhorší je že na něm naní nic čeho se chytit žádný volty ampery odpory dneska jsem na něj koukal....
praporčík
 
Příspěvky: 325
Registrován: pondělí 10 září 2007, 20:14
Bydliště: u Plzně

Re: Starter

Příspěvekod richardH » neděle 09 květen 2010, 20:32

no vždyť to píšu, že za cenu lehce nadlitrovou bylo nový z yamahy. Pískni Alfovi , ten to řešil .
Uživatelský avatar
richardH
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 124
Obrázky: 31
Registrován: čtvrtek 06 listopad 2008, 20:38

Re: Starter

Příspěvekod praporčík » neděle 09 květen 2010, 20:36

Už jsem mu písnul
praporčík
 
Příspěvky: 325
Registrován: pondělí 10 září 2007, 20:14
Bydliště: u Plzně

Re: Starter

Příspěvekod jakre280 » neděle 09 květen 2010, 22:37

Já bych tam zkusil dát relátko z auta jsou tam až na 30A a kámoš co má horneta má startér přes auto relé a uplně v pohodě :wink:
Uživatelský avatar
jakre280
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 84
Obrázky: 1
Registrován: pátek 06 březen 2009, 08:30
Bydliště: u Mor. Krumlova

Re: Starter

Příspěvekod Alfik » pondělí 10 květen 2010, 08:10

Tak přátelé-trochu se o tom rozepíšu.
Problém se startem nastal taky náhle.Nejdřív to začalo špatně otáčet,jakoby by byla vybitá baterka.Po několika takovýchto špatných startováních to začalo cvakat v relátku.Několikrát jsem hnul s motorem(přes zařazenou rychlost)a ono to naskočilo.Pak už jenom cvakalo v relátku.Nuže dobrá,řekl jsem si,asi baterka v kopru a zakoupil novou baterku(1040,-Kč)Ovšem po výměně baterky to nešlo znova a opět jenom cvakání.Tak že by relátko?Podívejme se na něj.Relátko šlo rozebrat,ale bohužel už nešlo dát dohromady(uvnitř jsou dobře schované slabé drátky,které jsem si přetrhl)takže šup do motocentra a objednat nové relé.Prodejce mi nabídl origo někde kolem 3000,-ale povídal že u téměř všech motorek je relé stejné.Nejlepší volba byla relé z Yamahy XT660.Vypadá malinko jinak,do díry po origu se vejde,má dvě pojistky a musíte upravit,,obal"konektoru(1020,-Kč)Relátko namontováno,ale co to?Zase nic?Zase jen cvakání?To snad ne,snad porucha v elektrice?Nu což,poslední,,levná volba"je startér.Sundal jsem kryt převodů startér-motor a zkusil točit starterem bez převodu na motor.A co se nedělo?Nedělo se nic,až když jsem zahýbal rukou hřídelí startéru,malinko a hodně neochotně se pohnul asi o pár zubů.Takže následovalo vyndání startéru a jeho rozborka.Odborníci již tuší,kde byl problém.Ano byly to spálené nebo poškozené uhlíky.Místní autoelektrikář to opravil během jednoho dne(450,-Kč).
Po tomto zásahu šlape vše jak má.
A teď ponaučení. :teacher:
Neopravujte relátko :-no: .
Relé lze nahradit z jiné značky,ale je dobré se trochu držet podobné kubatury :_OK: .
Zkuste se podívat nejdříve na startér-pokud tedy nebude něco vykazovat opravdu závadu :? .
Baterka bude asi to poslední co se podělá(já tam měl hodně starou,nikdy jsem se o ní nestaral)ale samozřejmě může.
Na druhou stranu-mám novou baterku,opravený startér a nové relé :_OK: .
Pokud máte nějaké dotazy,pokusím se zodpovědět.
Díky za pozornost a za trpělivost při čtení.To jsem nějak rozvášnil. :-bay
Uživatelský avatar
Alfik
Moderátor
 
Příspěvky: 857
Obrázky: 1
Registrován: úterý 16 září 2008, 13:10
Bydliště: okolí Knína

Další

Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků