Vibrace motoru

Sem všechny zkušenosti, vylepšení, problémy apod. (motor, pneu, brzdy apod.)

Vibrace motoru

Příspěvekod rejnold » středa 08 srpen 2018, 17:00

Zdravim. Před necelým jsem si koupil dominátora a mám pocit, že vibrace, které produkuje motor, se o dost víc zvýšily od té doby, co ji mám. Možná je to jen můj pocit, ale než se vrhnu na nějakou rozborku motoru, tak bych to potřeboval porovnat ještě s jiným dominátorem. Najde se zde někdo z okolí Ostravy kdo by pomohl? Díky všem :)
rejnold
 
Příspěvky: 4
Registrován: pondělí 06 listopad 2017, 22:32

Re: Vibrace motoru

Příspěvekod peca » středa 15 srpen 2018, 14:59

Zdar. Naše šicí stroje normálně vibrujů. Ale...
Skus dat eště do hledání vibrace search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=vibrace a pročíst.
Vibruje za jízdy nebo aj když stojí, esi nemáš třeba volný nebo KO řetaz.
Jinak co vím tak Gwynbleidd je od Frenštátu tak mu skus poslat SZ.
peca
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 358
Obrázky: 102
Registrován: sobota 04 červen 2011, 22:43
Bydliště: kyjovsko

Re: Vibrace motoru

Příspěvekod rejnold » středa 22 srpen 2018, 10:05

Čau, díky za odpověď. Ty vibrace jsou i když motorka stojí na miste. Ještě jsem si všiml že ubyl výkon motoru takže se asi opravdu v něm něco nekalého děje :(. Ještě jedna věc co se mi nezdá na je jedna hadička z karburatoru co je tam jen tak volně hozena do prostoru. Obrázek
na obrazku je pod číslem 35. Ma byt někam zapojena nebo ma byt tam jen tak?
rejnold
 
Příspěvky: 4
Registrován: pondělí 06 listopad 2017, 22:32

Re: Vibrace motoru

Příspěvekod peca » středa 22 srpen 2018, 20:59

Hadička od rozdvojky je odvětrání přepadu. Mám ju volně zasunutů pod sedlo. 2.konec ústí do karbu vedle přívodu paliva a ten důle, vedle stojánku. Esi ti ztrácá výkon tak je negde krpa. Ale gde babo raď.
peca
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 358
Obrázky: 102
Registrován: sobota 04 červen 2011, 22:43
Bydliště: kyjovsko

Re: Vibrace motoru

Příspěvekod rastakvajanasta » čtvrtek 23 srpen 2018, 21:14

Nechci strašit, ale vibrace a úbytek výkonu - může se ti to přidírat na válci nebo nějaká podobná jobovka. Budu držet palce, ať to není nic zlýho.
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: Vibrace motoru

Příspěvekod rejnold » pátek 24 srpen 2018, 08:01

Díky díky.. jen otázka co by mohlo způsobit přidírani? Mohla to i chudá směs? jak jsem se díval na svíčku tak byla celkem bledá. Ale asi bez sundaní hlavy nebudu mít jistotu :).. Da se sundat i když je motor v rámu nebo se musí vyndat?
rejnold
 
Příspěvky: 4
Registrován: pondělí 06 listopad 2017, 22:32

Re: Vibrace motoru

Příspěvekod rastakvajanasta » pátek 24 srpen 2018, 11:55

Chudá směs mrví hlavně hlavu, přehřívá se, praskne mezi výfukovým ventilem a svíčkou a pak ti vypochoduje za jízdy ventilový sedlo, což má různě neveselé následky. Takže na chudou směs bacha a řešit (většinou to někde přisává falešnej luft).

Rozdělat to jde i v rámu. Je to celkem drbačka, kdysi jsme to dělali se sousedem (teda dělal to hlavně on, dost šikula) a jde to. No jestli se do toho pustíš, být tebou rovnou výbrus, píst a hlavu udělám, budeš mít klid. Kdyby něco prasklá hlava se nechá zrepasovat, v Česku jsou na to specializovaný firmy, kam to můžeš poslat i poštou a oni ti to opravený pošlou zpět.

Hodně štěstí a dej vědět, jak se to vyvíjí.
Uživatelský avatar
rastakvajanasta
Moderátor
 
Příspěvky: 878
Obrázky: 40
Registrován: sobota 03 listopad 2007, 22:45
Bydliště: Příbramsko

Re: Vibrace motoru

Příspěvekod rejnold » úterý 04 září 2018, 09:32

Díky :) no zatím vývoj není žádný. Jen jsem zkontroloval přírubu a asi až po sezoně rozhodím cely motor a podívám se mu na zoubek.. Nevíte nakolik vyjde generalka motoru? a jestli se to vyplatí u tech to motorek ?
rejnold
 
Příspěvky: 4
Registrován: pondělí 06 listopad 2017, 22:32

Re: Vibrace motoru

Příspěvekod stepan_enduro » sobota 08 září 2018, 03:45

Před rokem jsem dělal výbrus, novou pístní sadu, rozvoďák, vodítka, gufera ventilů, těsnění...cca 10 000 Kč
Motor v rámu, sundaný akorát sedlo, nádrž, svody výfuku, karburátor, pravá stupačka a páka zadní brzdy... chce to trochu slušný nářadí, momenťák, na sundání válce 12 ořech a nástavec ze střední goly, na spojkový koš speciální klíč nebo rázovku... ventilové víko je trochu ježek v kleci, ale jak na to přijdeš, jde to docela dobře...
...kdo se ráno nestydí, ten se večer nebavil...
Uživatelský avatar
stepan_enduro
ČLEN KLUBU
 
Příspěvky: 43
Obrázky: 10
Registrován: pondělí 27 leden 2014, 15:04
Bydliště: Vysoké Mýto


Zpět na Vaše postřehy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron